Sportovní aktivity v okolí Teplic

Sportovní aktivity
v okolí Teplic

Léčivé teplické prameny mají zajisté spoustu blahodárných a zázračných účinků. Pokud už ale máte na prstech varhánky, stejně jako z obyčejné vody, kterou si napustíte doma do vany, vyražte do okolí města. Teplice jsou totiž doslova obehnané přírodou, respektive Krušnými horami.

Nechcete-li se příliš vzdalovat, jakožto městský člověk, vydejte se po památkách v katastru - teplický zámek s regionálním muzeem, několik významných kostelů, morový sloup na náměstí, zámecká nebo botanická zahrada - to vše máte téměř na dosah ruky. A kousek od centra v lesoparku na Letné si můžete zahrát i Discgolf. Pokud i téměř je daleko, doporučujeme použít turistický vláček Humboldt.

Na ty z Vás, kteří si rádi vyrazí do přírody, v okolí čekají zámky, zříceniny hradů, doly a kilometry a kilometry skvělých turistických tras. Zdolat tak můžete horu Milešovka, nebo se necháte lanovkou vyvézt na Komáří vížku. Doporučujeme výlet na zříceninu gotického hradu Krupka, pro milovníky podzemní říše pak některý z památkově chráněných důlních komplexů, například štolu Svatý Martin, pocházející ze 14. století.

Pokud do města zavítáte v zimě, přibalte si rozhodně běžky. Však i česká biatlonová reprezentace pravidelně trénuje v okolí Teplic. Pro sjezdaře jsou samozřejmě k dispozici i lyžařské areály jako Telnice, Komáří vížka, Bouřňák, či Cínovec.

Sportovní aktivity v okolí Teplic