Teplická kráska

Mural art: Teplická kráska #skrzgalerii od JW Mind Strike

Není překvapením, že hlavním motivem muralu umělce JW Mind Strike v srdci Teplic je žena. Díla JW Mind Strike bývají provokativní a mural v Teplicích patří spíše mezi umělcovy decentnější malby.

Mural art se stává rychle rostoucím fenoménem, na řadě míst vznikají muraly (velkoplošné malby). Proč ovšem vznikla velkoformátová malba právě na obchodním centru v srdci Teplic? Galerie Teplice opět dostála svému jménu, dala umělci prostor ke ztvárnění novodobého uměleckého díla a přiblížila moderní umění široké veřejnosti.

Malba vznikala necelý týden, umělec ji sprejoval z plošiny a doposud se jedná o jeho nejvyšší instalaci. Malba má formu, hloubku, propracovanou perspektivu a působí skutečně. Jako kdyby nikde nezačínala ani nekončila a prostupovala celou Galerií Teplice. Právě odtud pramení trefný hashtag #skrzgalerii pro teplickou krásu.

Pouliční umění často musí vznikat na ilegálních plochách – na mostech, stěnách starých opuštěných domů a hal i na střechách. V Teplicích máme štěstí, že dílo vzniklo na zakázku legálním způsobem a zdobí centrum města.

Česká mural art scéna je díky teplické krásce #skrzgalerii od JW Mind Strike zase o něco bohatší. Děkujeme!

Teplická kráska