Tip na nejlepší výlet v okolí Prahy

Tip na nejlepší výlet
v okolí Prahy

Praha je krásná, plná památek, ale také plná lidí a hluku. Každý týden řeší tisíce obyvatel Prahy a turistů stejnou otázku. Kam na výlet v okolí Prahy.

Tipem na překvapivé povyražení z nudy jsou rozhodně Teplice. Každý je zná jako místo na mapě, ale málokoho by napadlo jako cíl pro víkendový výjezd. A to je právě škoda, protože město samotné bylo po dlouhá staletí nejen významným lázeňským místem, vyhlášeným pro svůj bohatý zdroj radioaktivní vody po celé Evropě, ale také výrazným kulturním centrem monarchie, lákajícím osobnosti středoevropských dějin.

Pobývali zde císaři, carové, významní hudební skladatelé, osobnosti jako například Giacomo Casanova. Teplice byly i místem s velkou a bohatou židovskou komunitou i tradicí, silným německým vlivem. Během socialismu byl jejich význam zapomenut, vše, včetně památek, lázní a přírody, zůstalo na svém místě.

Pokud tedy hledáte tip na výlet ve středočeském kraji, toto město je jasným adeptem. A to i v případě, že cestu podniknete vlakem. Dorazíte na nejdelší nádražní perón v republice, na který vystupovali nejvýraznější osobnosti své doby.

Na architektonické stopy tehdejší slávy, jako jsou honosné vily, divadlo, budovy lázní, parky a výstavní paláce v okolí, narazíte doslova na každém kroku. Po druhé světové válce a odsunu naprosté většiny původních obyvatel město takřka zmizelo z mapy zajímavých turistických cílů. Naprosto neprávem.

Teplice jsou jako klenot, který se na padesát let ztratil a dnes čeká na znovuobjevení. Nově rekonstruované Thermalium je jasným důkazem, že na turisty, jak domácí tak zahraniční, jsou zde připraveni.

Musíte vidět

Tip na nejlepší výlet v okolí Prahy