Doubravka

Doubravka

Na vrchu Doubravka bylo v dávných dobách posvátné místo, kde byli uctíváni bohové. Žila tu však také zlá čarodějnice, která strašlivým křikem odháněla zvěř a uhranula a zabila každého, kdo zabloudil do okolních lesů. Až jednoho dne se na horu vydal statečný rytíř. Čarodějnice použila všechny své síly, aby ho přemohla. Strhla se obrovská bouře, která shazovala z hory kameny, po kterých jsou dodnes na svahu díry. Rytíři se nakonec podařilo svým kopím strhnout čarodějnici dolů a na místě, kam dopadla, zůstaly v jednom z kamenů otlačené její stopy a drápy.

Na svazích Doubravky prý také roste krásná čarovná bylina. Nikdo neví, jak vypadá, ale pokud květ utrhne někdo s čistým srdcem, ukáže mu tajnou chodbu, která vede až na Kyšperk a přenese ho do tajemného světa. Bylina prý roste jednou za padesát let, tak si dejte pozor, ať to nepromeškáte!

A aby toho nebylo málo, v hoře prý také spí bájní rytíři, kteří, stejně jako v Blaníku, čekají, až bude českému národu nejhůře, aby pak vyjeli a zachránili jej.

Prý tu také vídají bezhlavého jezdce, který o půlnoci vyjíždí z Doubravky a mizí v již zmíněné tajné chodbě u hradu Kyšperk. Jestli je to jeden z tajemných rytířů, budete už ale muset zjistit sami.

Ke hradu Doubravka, na Doubravskou horu pravidelně jezdí náš KabrioBus Payer - svezte se až na vrchol!

KabrioBus Payer

Doubravka
☆ ☆ ☆ ☆ ☆
30 minut
Svatý Clari K ostatkům svatého patrona lázeňství a manželství se jezdí poklonit lidé z celého světa
70,- Kč Zjistit více
☆ ☆ ☆ ☆ ☆
3 hodiny
Až na vrcholky hor Hora Doubravka Vám nabídne pohled na krásné lázeňské město Teplice a Krušné hory a z Komáří vížky na malebné Podkrušnohoří
200,- Kč Zjistit více
☆ ☆ ☆ ☆ ☆
5,5 hodiny
Duchcov, Lanovka a UNESCO V Teplicích a okolí je ukryta řada věcí, třeba jedno z nejvýznamnějších důlních děl - štola Starý Martin, památka UNESCO
450,- Kč Zjistit více