Unikáty

Unikáty

Navštívíte:
Zámek Jezeří, Přehrada Fláje, Osek

Doba trvání výletu - 5 hodin (doba cesty 2 hod. a 15 min.)
Cena za dospělého 400,- Kč
Cena za dítě 350,- Kč
Celková délka výletu je 100 Km
Výlet je včetně průvodce

Výlet se uskuteční pouze pokud je provedena rezervace min. 10 osob v daný den na daný čas.

Výlet je možné zarezervovat na středu a sobotu vždy na 13:00 hod.

V ceně výletu nejsou zahrnuty vstupy.

O výletu

Nasedněte s námi do autobusu a nechte se provést po nejzajímavějších místech Teplicka a Krušných hor. Navštívíte zámek na rozhraní dvou světů, zámek Jezeří, jedinou pilířovou přehradní nádrž v České republice Fláje a nádvoří cisterciánského kláštera v Oseku. Celá cesta je komentovaná naším průvodcem.

Architektonická dominanta zámek Jezeří sehrával dominantní roli v dějinách kraje pod Krušnými horami, jež prošla radikálními proměnami. Dnešní barokní stavba překrývá renesanční zámek a ten zase gotický hrad. Dnes je zámek Jezeří památkou první kategorie, výjimečnou nejen pro svoji mimořádnou uměleckou a architektonickou hodnotu, ale i pohnutý osud, neobyčejně krásnou polohu a význam pro současný i budoucí vývoj a formování života v podkrušnohorské krajině.

Vodní nádrž Fláje je jedinou pilířovou přehradní nádrží v České republice. Byla vybudována na Flájském potoce v roce 1963. V dnešní době slouží jako zásobárna pitné vody pro severočeské hnědouhelné oblasti a k hydroenergetickým účelům. Její hráz je vysoká 56 m a dlouhá 416 m. Přehrada je zařazena mezi kulturní památky ČR.

Poslední zastávka odpoledního výletu je na nádvoří cisterciáckého kláštera, v pivovaru Ossegg. Zde se můžete občerstvit a vychutnat si pivo známého severočeského pivovaru.

Plán cesty

13:00 odjezd ze Zámeckého náměstí
13:45 zámek Jezeří
15:00 odjezd na přehradu Fláje
15:45 přehrada Fláje – volný čas 45 min
16:30 odjezd do Oseka
17:00 Osek - možnost občerstvení v pivovaru Ossegg
17:40 odjezd do Teplic
18:00 Teplice, Zámecké náměstí

Unikáty