Sladké mámení

Sladké mámení

Navštívíte:
Opárno, Muzeum Českého granátu, Čokolatérie,
Vinařství Johann W v Třebívlicích

Doba trvání výletu - 4,5 hodiny
Cena za dospělého 330,- Kč
Cena za dítě 200,- Kč
Výlet je včetně průvodce

V ceně výletu nejsou zahrnuty vstupy.

Nejbližší termíny

Výlet Sladké mámení je naplánován na sobotu 14.05. 2022 v 10:30 hod.

Jízdenky a vše potřebné vyřídíte v našem Turistickém centru VisitTeplice.

O výletu

Pojeďte s námi do Opárenského údolí, kde se můžete projít příjemnou a nenáročnou procházkou podél Milešovského potoka. Dalším místem, které můžete navštívit, je zřícenina gotického hradu Opárno. Dáte-li si tu námahu a vyšplháte až na hrad, odměnou vám bude pěkný výhled na samotné údolí i vrcholky v blízkém okolí. Nechce-li se Vám šlapat, můžete se občerstvit v krásném Černodolském mlýně.

Za hodinku a třičtvrtě se vydáme do Třebenic - města proslulého ve světě českými granáty, jedinečnými temně rudými polodrahokamy, které se na Třebenicku hojně vyskytují. O jejich těžbě a využití ve šperkařství se dozvíte v Muzeu českého granátu, jehož expozice je umístěna v prostorách bývalého německého luteránského kostela. Základem městského muzea v Třebenicích se stala sbírka zdejšího lékaře, vlastence a buditele MUDr. Václava Paříka. Expozice nabízí ucelený krátký přehled těžby a zpracování českého granátu, kolekci současných i historických šperků z českého granátu. Za zhlédnutí stojí replika sady šperků Ulriky von Levetzow, kterou jí podle legendy daroval jako výraz své lásky německý básník J. W. Goethe. Expozice je doplněna přehledem historie města a okolí. České granáty si návštěvníci mohou nejen prohlédnout, ale i sami nasbírat přímo před muzeem či v dovezeném granátovém písku. V pokladně muzea lze koupit i vybrané certifikované granátové šperky.

Další místo, které byste neměli v Třebenicích minout je místní Čokolaterie - pro naše končiny netypický, originální podnik v úpatí zříceniny hradu Košťálova. Čokolaterie nabízí svým zákazníkům nepřeberné množství čokoládových dobrot – ručně vyráběné lanýže, dorty, dezerty, fondue, drcené kakaové boby, pravou belgickou, francouzskou či exotickou čokoládu.

Poslední zastávkou bude dokonalé omámení ve Vinařství Johann W v Třebívlicích, kde dostanete sklenku vína zdarma.

Plán cesty

10:30 odjezd ze Zámeckého náměstí
11:00 Opárenské údolí
12:45 z Opárna přejedeme do Třebenic (15 min.)
14:00 odjezd z Třebenic přes Třebívlice se zastávkou ve Vinařství Johan W
15:00 příjezd do Teplic (cca)

Sladké mámení