Sladké mámení

Sladké mámení

Vláčkem Humboldt k Botanické zahradě a KabrioBusem Payer na Doubravku se již svezete od 1.6.! Více informací a možnost rezervace nalezte po kliknutí na dané odkazy. Těšíme se na společné brzké shledání.

Omlouváme se, ale kvůli aktuální situaci a v rámci opatření proti šíření viru COVID nám není známo, kdy budeme všechny naše služby opět moci zpřístupnit našim zákazníkům.

Děkujeme za pochopení. Těšíme se na společné brzké shledání na výletech s naším KabrioBusem Payer a na různých akcích.

Budeme Vás o všem informovat prostřednictvím našich Facebookových stránek.

Navštívíte:
Opárno, Muzeum Českého granátu, Čokolatérie

Doba trvání výletu - 3,5 hodiny (doba cesty 1,5 hod.)
Cena za dospělého 250,- Kč
Cena za dítě 190,- Kč
Celková délka výletu je 65 Km
Bez průvodce

Výlet se uskuteční pouze pokud je provedena rezervace min. 10 osob v daný den na daný čas.

Výlet je možné zarezervovat na úterý, čtvrtek a sobotu vždy na 10:30 hod.

V ceně výletu nejsou zahrnuty vstupy.

O výletu

Pojeďte s námi do Opárenského údolí, kde se můžete projít příjemnou a nenáročnou procházkou podél Milešovského potoka. Dalším místem, které můžete navštívit, je zřícenina gotického hradu Opárno. Dáte-li si tu námahu a vyšplháte až na hrad, odměnou vám bude pěkný výhled na samotné údolí i vrcholky v blízkém okolí. Nechce-li se Vám šlapat, můžete se občerstvit v krásném Černodolském mlýně.

Za hodinku a čtvrt se vydáme do Třebenic - města proslulého ve světě českými granáty, jedinečnými temně rudými polodrahokamy, které se na Třebenicku hojně vyskytují. O jejich těžbě a využití ve šperkařství se dozvíte v Muzeu českého granátu, jehož expozice je umístěna v prostorách bývalého německého luteránského kostela. Základem městského muzea v Třebenicích se stala sbírka zdejšího lékaře, vlastence a buditele MUDr. Václava Paříka. Expozice nabízí ucelený krátký přehled těžby a zpracování českého granátu, kolekci současných i historických šperků z českého granátu. Za zhlédnutí stojí replika sady šperků Ulriky von Levetzow, kterou jí podle legendy daroval jako výraz své lásky německý básník J. W. Goethe. Expozice je doplněna přehledem historie města a okolí. České granáty si návštěvníci mohou nejen prohlédnout, ale i sami nasbírat přímo před muzeem či v dovezeném granátovém písku. V pokladně muzea lze koupit i vybrané certifikované granátové šperky.

Další místo, které byste neměli v Třebenicích minout je místní Čokolaterie - pro naše končiny netypický, originální podnik v úpatí zříceniny hradu Košťálova. Čokolaterie nabízí svým zákazníkům nepřeberné množství čokoládových dobrot – ručně vyráběné lanýže, dorty, dezerty, fondue, drcené kakaové boby, pravou belgickou, francouzskou či exotickou čokoládu.

Po sladké svačince vyrazíme již zpět do Teplic...

Plán cesty

10:30 odjezd z Teplic
11:00 Opárenské údolí
12:15 odjezd z Opárna
12:30 Třebenice
13:30 odjezd z Třebenic
14:00 příjezd do Teplic

Rezervace

Sladké mámení