Web visitteplice.com používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Restaurace Monopol

Zveme Vás do naší  restaurace  o maximální kapacitě 200 osob, kde Vás při vstupu zaujmou 2 měděné pivní varny. Restaurace se nachází v zadní části domu, skládá se z přízemí a dvou secesních balkónů, ze kterých můžete sledovat příjemný restaurační šum. Restaurace je nekuřácká s výjimkou salonku s kapacitou cca 35 osob.

Tento secesní dům byl postaven kolem roku 1850 jako VARIETE zum SCHWAN (Varieté u Labutě). V dobách totalitního režimu se dům využíval jako obchodní dům lahůdkových potravin s názvem „MONOPOL“. Po sametové revoluci se využívala pouze malá část domu a to také jen pro obchodní činnost.

Po zakoupení zchátralého objektu a dlouhém zvažování jak dům správně využít jsme se rozhodli pro vybudování restaurace s vlastní výrobou piva a ubytováním a ponechat mu původní název „MONOPOL“.

Od roku 2012-2014 proběhl (prodělal) „MONOPOL“ rozsáhlou rekonstrukcí. Snažili jsme se celé budově vrátit původní podobu a velice rádi se s Vámi o tu nádheru podělíme. Proto využijte možnosti se u nás ubytovat a nasávejte atmosféru prvorepublikového stylu. Hotel „MONOPOL“ se nachází v centru Teplic na hlavní třídě. Nabízíme celoroční ubytování v 8 luxusních dvoulůžkových pokojích a 4 apartmánech s kuchyňským koutem. Čeká Vás příjemná rodinná atmosféra v překrásném prostředí secesní budovy. Dopřejte si luxus prvorepublikové noblesy.

Kromě ubytování máte možnost posedět v naší secesní restauraci či kavárně, které jsou také součástí „PIVOVARU A HOTELU MONOPOL“. Naše restaurace je zaměřena na klasickou staročeskou kuchyni s prvky moderní gastronomie. Naši kuchaři jsou skutečnými odborníky ve své profesi, kteří si zakládají na poctivé domácí přípravě našich jídel, na čerstvosti surovin a pečlivě si vybírají kvalitu našich dodavatelů.

Součástí restaurace je malá stylová pekárnička, kde si vyrábíme naše přílohové pečivo k našim specialitám a samozřejmě dezerty jak pro restauraci tak kavárnu. Přijďte se sami přesvědčit a ochutnat některou z našich specialit. A k tomu všemu nesmí chybět ochutnávka piv z našeho rodinného pivovaru. Čeká Vás veliké dilema ve výběru. Můžete začít MONOPOL světlým ležákem 12°, poté polotmavým KARLÍKEM 11°, pokračovat VIŠŇOVOU 11° a na závěr musíte ochutnat náš velice povedený a chuťově harmonicky vyvážený ALE 14°. Během roku se v našem pivovaru vaří také různé speciály podle ročního období. Na léto pšeničné, na vánoce adventní či velikonoční speciál.

 

Adresa: Masarykova 433/42, 415 01 Teplice
Web: www.pivovarmonopol.cz
Facebook: www.facebook.com/pivovarmonopol

 

Restaurace & pivovar:

Tel.: +420 727 844 414
Email: info@pivovarmonopol.cz
Otevírací doba:
 Po - Čt 11:00 - 23:30 hod.
 Pá - So 11:00 - 01:30 hod.
 Ne 11:00 - 22:00 hod.

 

Hotel & kavárna:

Tel.: +420 727 844 404
Email: hotel@pivovarmonopol.cz
Otevírací doba:
 Po - Ne 07:00 - 19:00 hod.